.jpg?rev=1461299a13904072ad21745f19749740)

Porowatość - co to jest i czemu jest ważna przy pielęgnacji włosów?
Każdy włos zbudowany jest z rdzenia, kory i osłonki. Osłonka składa się z łusek. To, jak mocno łuski są odchylone od powierzchni włosa określa się właśnie jako ich porowatość. Określenie stopnia porowatości włosa jest bardzo istotne, bo od tego należy uzależnić wybór kosmetyków. Każdy rodzaj włosów wymaga innej - uwzględniającej odmienne potrzeby i wymagania - pielęgnacji.

Włosy niskoporowate
Niskoporowatość oznacza, że łuski włosa przylegają gładko do jego powierzchni. Dzięki temu włosy są odporne na czynniki zewnętrzne, co zapewnia im zdrowy i piękny wygląd. Włosy niskoporowate poznasz po tym, że są proste, gładkie, lśniące, łatwo się rozczesują, długo schną, są mało podatne na stylizację.

Włosy średnioporowate
Średnioporowatość świadczy o tym, że łuski włosa są odchylone od powierzchni włosa, przez co słabiej zabezpieczają go przed czynnikami zewnętrznymi. Jest to najczęściej spotykany rodzaj włosów, który łączy w sobie cechy niskiej i wysokiej porowatości. Włosy średnioporowate często układają się w fale, są mniej gładkie i błyszczące, mają tendencję do puszenia się, trudniej się je rozczesuje, łatwiej poddają się stylizowaniu.

Włosy wysokoporowate
Wysokoporowatość określa sytuację, w której łuski włosa są nieregularne i mocno odstają od powierzchni włosa. Taki stan może być cechą wrodzoną, ale często jest wynikiem zabiegów fryzjerskich albo działaniem słońca czy słonej wody. Włosy wysokoporowate można rozpoznać po tym, że są suche i matowe, mają tendencje do łamania się i kruszenia, puszą się, schną w ciągu kilku minut od umycia, łatwo się plączą i trudno je rozczesać, łatwo poddają się stylizacji.
DOBIERZ MASKĘ FRUCTIS HAIR FOOD DO SWOJEJ POROWATOŚCI WŁOSÓW
