Kwas glikolowy (AHA)

Istnieje cały szereg czynników, które mogą wpływać na wygląd i fakturę skóry, a jednym z najbardziej widocznych jest zanieczyszczenie środowiska i inne czynniki środowiskowe.

Hero Banner Image

Więcej informacji o kwasie glikolowym (AHA)

Istnieje kilka różnych rodzajów kwasów AHA, o których prawdopodobnie słyszałaś (kwas jabłkowy i mlekowy to dwa najbardziej znane). Każdy z nich działa w podobny sposób, rozpuszczając wierzchnią warstwę skóry, aby odsłonić nowe komórki pod spodem, pomagając wyrównać ogólny koloryt skóry, jednocześnie nadając jej promienny blask. Istnieje jednak jeden konkretny kwas AHA, o którym mówi się najczęściej, który jest najbardziej powszechny w sferze pielęgnacji skóry i który ma największe poparcie naukowe: kwas glikolowy.

DMI AhaLP 02 ContentBlock stills intl mar2023
Frequently Asked Questions
  • Kwas glikolowy jest znanym składnikiem dermatologicznym, uwielbianym ze względu na zdolność do usuwania martwych komórek naskórka, dzięki czemu skóra wygląda świeżo i promiennie.Ze wszystkich rozmaitych kwasów, glikolowy jest najmniejszy spośród wszystkich kwasów AHA, co oznacza, że jest w stanie dotrzeć do naskórka, aby rozpuścić połączenia międzykomórkowe, złuszczać i stymulować odnowę komórkową.
  • Przede wszystkim jest to niezwykle skuteczny środek złuszczający, a dzięki usuwaniu martwych komórek naskórka na poziomie warstwy rogowej (najbardziej zewnętrznej warstwy skóry) jest w stanie poprawić wszystko, od faktury i odcienia po drobne linie i zmarszczki.
  • Kwas glikolowy może być korzystny dla każdego rodzaju skóry, ale jest szczególnie skuteczny dla osób o matowej, tłustej lub trądzikowej cerze. Regularność stosowania kwasu glikolowego zależy tak naprawdę od mocy stosowanej formuły. Większość naszych produktów zawierających kwas glikolowy jest przeznaczona do codziennego stosowania w celu uzyskania delikatnego, ale skutecznego efektu peelingu.

    Podczas stosowania produktu z kwasem glikolowym zaleca się unikanie promieni słonecznych i stosowanie filtra co najmniej SPF30 rano po użyciu. Aby zapobiec podrażnieniom, aplikacja powinna być rozłożona w czasie, a w przypadku utrzymującego się podrażnienia należy przerwać stosowanie produktu. W zależności od produktu zaleca się też unikanie stosowania go w okolicach oczu.

    Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli widzisz natychmiastowe rezultaty, stosowanie kwasu glikolowego częściej niż jest to zalecane nie sprawi, że będzie on działał szybciej – zamiast tego spowoduje zaczerwienienie, wrażliwość i większe ryzyko uszkodzenia bariery ochronnej skóry. Jeśli masz skłonność do nadwrażliwości lub masz suchą skórę, nadużywanie może prowadzić do podrażnień, dlatego zawsze upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami dotyczącymi używanego kwasu glikolowego.

Odkryj wiele innych naszych składników

Zobacz nasze składniki